Veszélyesek az erdők a Bükkben és a Zempléni-hegységben és a Pilisben is.
Életveszélyes a fák között tartózkodni a Bükkben és a Zempléni-hegységben, a télies időjárás miatt az erdőkben keletkezett.
A Zempléni-hegységben több alsóbbrendű közút járhatatlan a kidőlt és a nagy tömegű hó súlya alatt megroskadt fák miatt. A Bükkben több település - Ómassa, Lillafüred, Répáshuta és Bükkszentkereszt - személyautóval megközelíthetetlen, áram és mobiltérerő sincsen.
A zord időjárás miatt a lillafüredi kisvonat nem közlekedik.
A Pilisben több korlátozás is van:
- A Rám-szakadékban és a Lukács-árkokban fakidőlések miatt járhatatlanná vált a zöld vonallal és a sárga vonallal jelölt turistaút. A kárelhárítás akár két hetet is igénybe vehet.
- A Vadálló-kövek és a Prédikálószék térsége szintén nem látogatható.
- A szentendrei erdészet területén az Ispán-rétet és környékét zárták le, a korlátozás az Országos Kéktúra szakaszát is érinti. Nem használható a Szentendre és Pap-rét közötti erdészeti üzemi út sem, amely a Pilis Bike erdei kerékpárosút-hálózat része.
- A Pilis-tetőn álló Boldog Özséb-kilátó, valamint a Fekete-hegyi turistaház sem közelíthető meg turistaútvonalon. Pilisszentkereszt térségében lezárták a Dera-szurdokot és a Holdvilág-árkot is.
- Visegrád környékén a Spartacus-ösvényt, a Pap-rétet és a Pilisszentlászló-Visegrád közötti, piros sávval jelzett útvonalat érinti a lezárás.
A zrt. arra kér mindenkit, hogy a 300-400 méter fölötti erdőterületeket - különösen Dobogókő környékét - balesetveszély miatt a napokban még kerülje el. Túrázáskor pedig vegyék figyelembe, hogy a hegyekben téli viszonyok uralkodnak.
Az erdőgazdaság webkamerákat üzemeltet a Pilis-tetőn, a Prédikálószéken és a Hármashatár-hegyen, a felvételek alapján a kirándulók megalapozottabb döntést hozhatnak indulás előtt.