Sokan vártuk, végre elkezdődött.
Van egy jó hírem, azaz több is. Múlt héten Siófokon sajtótájékoztatót tartottak, ahol Cseresnyés Péter államtitkár, Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos és Witzmann Mihály, a térség országgyűlési képviselője jelentett be néhány jó hírt, ami a térség kerékpáros turistáját érinti.
Balatonalmádi bringás kút
Az első és legfontosabb: több évnyi előkészület után május 23-án, csütörtökön megkezdődött az ország egyik legfontosabb kerékpáros útjának, a Balatoni Bringakörnek a felújítása. (Végre!) Először a Balatonalmádi-Balatonlelle közötti 42 kilométeres szakasz újul meg.
A felújítás első ütemben 14 településen áthaladó kerékpárút szakaszt érint, melyeken burkolatjavítás, aszfaltszőnyegezés, burkolati festések és új táblázás valósul meg. A teljes bringakör a tervek szerint 2021 tavaszára újul meg, ami előre láthatólag közel 17 milliárd forintba fog kerülni.
Egy napos tó kerülés közben
Cseresnyés Péter egy fontos statisztikai adatot is közölt: a magyarok utazásaik során 22 százalékban biciklivel közlekednek. Ezért a kormány nagyon fontosnak tartja a kerékpárút-hálózat fejlesztését. Jelenleg - az eddigi fejlesztéseknek köszönhetően -, 9100 kilométer kerékpárúttal rendelkezik hazánk, és most mintegy 200 milliárd forint hazai és uniós forrás áll rendelkezésre, hogy további 2100 kilométer épüljön.
A következő években más jelentős kerékpáros beruházások is érintik a balatoni régiót:
- 800 kilométer túraútvonalat jelölnek ki a térségben
- három nagy szolgáltató központ létesül Balatonfüreden, Keszthelyen és Balatonföldváron
- az idén kezdődik a fővárost és a régiót - Etyek, Székesfehérvár és a Velencei-tó érintésével - összekötő kerékpárút építése
Witzmann Mihály kiemelte: a bringakörhöz kapcsolódó térségi kerékpáros fejlesztésekből már elkészült a kerékpárút a szántódi révtől Szántódpusztáig, amit a Kereki várig folytatnának. A következő években megépül a Siófok-Ságvár kerékpárút meghosszabbítása is egészen Somig.
Vasút és bringaút
Révész Máriusz kijelentette, hogy ez a legforgalmasabb kerékpárút az országban. A kormány 2011-ben döntött a Balatoni Bringakör felújításáról, 2016-ban bízták meg a munkával a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t, és most 2019-ben jutottunk el odáig, hogy a munka fizikailag is elkezdődhet.
Tématámogatás, "Készült Magyarország Kormányának támogatásával."
További cikkek a témában
Tó kerülő kerékpártúrák Magyarországon II. rész
Hazánkban rendkívül népszerű nagy tavaink körbekerekezése. Ha közvélemény kutatás során megkérdeznénk, hogy mennyi nagy tó van amit körbe lehet tekerni. A válasz biztosan 4 lesz. Ebben a cikksorozatban bemutatjuk azt az ötöt, amit mi körbekerekezésre ajánlunk.
Ebben a részben, a Balatonnál nézünk szét.
Balaton környéki kerékpártórák
A tematikus túra ajánlatokhoz kattints IDE!