Az első üzembehelyezéstől az időszakos karbantartásig.
Az MTF remek minőségű és jó ár/érték arányú villanybringákat szerel össze a csehországi gyárukban. Nagy részük azonban nem kerékpárboltokból, hanem multikból kerül értékesítésre. Így az első üzembehelyezést a vásárlónak kell megoldani. Ezt elvégezheted te is, vagy elviheted egy szakszervizbe. Az első beállítások után a bringákra csak évi kétszeri időszakos karbantartást javasol a forgalmazó.
Lássuk mik is ezek a folyamatok, ha vettél egy ilyen bringát mondjuk a Euronicsból.
Érdekelnek ezek a bringák? Olvasd el a korábbi cikkeinket:
MTF villanybringák Magyarországon
MTF villanymontik Magyarországon
MTF bringák túrázásra
Üzembehelyezés röviden
A megrendelt kerékpárt dobozban, összeszerelve kapod. Ez azt jelenti, hogy:
- a doboz kibontása után fel kell szerelned a pedálokat (szükséges egy 15" villáskulcs)
- megfelelő pozícióba kell fordítanod a kormányt és rögzíteni a csavarokat (4 mm imbuszkulcs)
- fel kell szerelned a dobozban található első fehér és hátsó piros színű prizmát (csavarhúzó)
- be kell helyezned az akkumulátort a kerékpárba
- ellenőrizni kell a fékek, váltók helyes beállítását, a láncfeszességet, guminyomást, a csavarokat, méretre kell állítani a nyerget. Ezek nagyon fontosak, mert a rosszul beüzemelt kerékpár idő előtti kopáshoz, meghibásodáshoz vagy balesethez vezethet!
A részletes üzembehelyezés a Használati Útmutatóban található. A 15 pontos műveletsor elvégezhető otthon is kerékpárszerelésben jártas személyeknek. Ha nincs meg a megfelelő rutinod, akkor bízd szakemberre azt, mert a nem megfelelő üzembehelyezésből adódó problémák érvénytelenítik a garanciát!
Az üzembehelyezést az Euronics nem vállalja. Célszerű a Flybike partnerboltok szolgáltatását igénybe venni. (Nem ingyenes.) Ezek megtalálhatóak a flybike.hu oldalon, ahol szűrőkkel be lehet állítani, hogy melyik partner vállal e-bike üzembehelyezést. Ezen túl természetesen bármelyik kerékpárboltban, szakszervízben is megcsinálhatják.
A szoftver
Az MTF e-bike-ok minden esetben friss szoftverrel, megfelelő szoftveres beállítással érkeznek. Kijelzőtől, típustól függően neked már csak néhány beállítást és személyre szabást kell elvégezned:
- Km/h vagy Mp/h,
- rásegítési szintek száma (3-5-7-9),
- fényerő,
- túra hosszának törlése,
- dátum- és időbeállítás,
- jelszó beállítása bekapcsoláshoz.
Akkumulátor
Az első használat előtt célszerű az akkumulátort teljesen feltölteni, mert a szállítási feszültség 40-60% közötti.
Tudtad?
Néhány vásárló korábban megjegyezte, hogy a katalógusban az szerepel, hogy Samsung akkumulátorokkal szerelik az MTF bringákat, az aksi borításon viszont a Phylion név szerepel. Hogy is van ez?
A Samsung nem gyárt e-bike aksikat, csak akkumulátor cellákat. A Phylion cég gyártja akkumulátorcellákat tároló dobozokat és töltőt. Ezekbe a Phylion márkájú akkudobozokba kerülnek bele a Samsung cellák. Az MTF kerékpárok esetében minden akkumulátor Samsung cellákkal van építve. Az e-bike akkumulátoroknál nem az akkudoboz és a töltő, hanem a benne lévő cellák minősége és márkája a mérvadó, ezért az e-bike gyártók minden esetben a cellák márkáját használják az akkumulátor megnevezésében.
Az akkumulátor kezeléséről, tárolásáról a hazai forgalmazó weboldalán egy hosszabb cikkekben összeszedte a fontosabb dolgokat.
Ami fontos, hogy nem szabad teljesen lemeríteni, tartós tárolás esetén a töltöttség 40-60% közötti legyen, páratartalom 40-60% között a megfelelő. Töltésnél szoba hőmérsékletű akkut szabad tölteni, és először a töltőt a hálózatba kell dugni, a zöld lámpa világít, utána lehet az akkumulátort rácsatlakoztatni a töltőre.
Időszakos karbantartás
Az e-bike motor nem igényel különösebb karbantartást, viszont évente kétszer be kell vinni egy Flybike partnerboltba a szükséges karbantartások elvégzéséhez. Ilyenkor a szükséges mechanikai átnézés és beállítás mellett szoftveresen megnézik a „history-t”, hibakódok voltak-e, szoftverfrissítés szükséges-e.
Indulás előtt
Mielőtt elindulnál ezeket feltétlen nézd meg a bringádon:
- ellenőrizd a gumiban lévő nyomást
- az akkumulátor töltöttségi állapotát
- a fékek megfelelő működését
Hetente egyszer illik a láncra tapadt piszkot egy ronggyal eltávolítani és láncolajjal újrakenni azt.
Szponzorált tartalom